O festivalu

Pod pěti hvězdami – Svatojánské koncerty na Nepomucku
Cyklus koncertů a besed s hvězdným obsazením. Celkem pět akcí, při kterých vystoupí například legendární Gabriela Beňačková, Marián Vojtko s Michaelou Gemrotovou, Trio Pragensis či Familienquartett Hofer.

Harmonogram:
4. 7. Gabriela Beňačková a Jakub Pustina / Koncert snů / kostel Nanebevzetí P. Marie a sv. Vojtěcha na Zelené Hoře – vstupenky zde
5. 7. Marián Vojtko s Michaelou Gemrotovou / To nejlepší z klasických, filmových a muzikálových melodií / areál zámku ve Spáleném Poříčí – vstupenky zde
6. 7. Trio Pragensis / Duchovní koncert / kostel sv. Jana Nepomuckého v Nových Mitrovicích – vstupné dobrovolné
7. 7. Barokní akce Plzně 2015 v Nepomuku
8. 7. Familienquartett Hofer (Rakousko) / Akustický koncert / kostel sv. Jakuba v Nepomuku – vstupné dobrovolné

O akcích:
Po oblíbené sopranistce Evě Urbanové vystoupí v letošním roce 4. července na Zelené Hoře hvězda neméně slavná, operní pěvkyně slovenského původu Gabriela Beňačková, hlavní představitelka nejen kněžny Libuše v Národním divadle právě před Evou Urbanovou. Místo nalezení Zelenohorského rukopisu – Libušina soudu se tak dočká pokračování hvězdného příběhu. Beňačková více než 40 let reprezentuje ČR na nejprestižnějších světových operních scénách, na Zelené Hoře vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Jedinečný večer plný písní od baroka po současnost v podání nejslavnější české muzikálové dvojice Vojtko-Gemrotová (Fantom Opery) zazní za doprovodu smyčcového kvarteta (KlasiX) v prostředí krásného zámku ve Spáleném Poříčí. V Nových Mitrovicích proběhne koncert komorního souboru Trio Pragensis ve složení – Olga Švárová – Vlachová (flétny) Miroslav Žára (kytarista), žák Štěpána Raka a Hana Žárová (zpěv, violla da gamba). V Nepomuku se uskuteční vokální koncert rakouského rodinného pěveckého kvarteta ve složení Carina Hohner (roz. Hofer), Lisa, Elisabeth a Benno HOFER.

Akce pořádá Mikroregion Nepomucko a konají se v rámci letního barokního festivalu Plzeňského kraje, navazujícího na barokní linii Plzně-Evropského hlavního města kultury 2015.