Ročník 2023

Koncert Boni pueri a sólisty Martina Vydry v rámci Letního barokního festivalu coby připomínka návštěv Habsburků v Nepomuku. Letošní koncert je zaměřen především na 280. výročí návštěvy císařovny Marie Terezie v roce její korunovace na českou královnu (1743).

16. 9. 2023 17:00 hod.

Kostel sv. Jakuba v Nepomuku

Předprodej plzenskavstupenka.cz a infocentra regionu.

Za podpory Plzeňského kraje a České spořitelny v rámci Letního barokního festivalu.

Organizují Mikroregion Nepomucko a město Nepomuk.

Sbor Boni pueri
Český chlapecký sbor Boni pueri byl založen v roce 1982 a patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Sbor dosud absolvoval na 4000 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii. Ředitelem tělesa je PhDr. Pavel Horák, Ph.D. V Nepomuku se sbor představí s průřezem své tvorby, zaměřené od baroka po současnost.

Martin Vydra
Po absolutoriu klasického zpěvu na Pražské konzervatoři v roce 2012 složil úspěšně přijímací zkoušky na HAMU v Praze. Přesto se ale rozhodl změnit obor a nastoupil jako medik na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Tři roky se zde vzdělával v medicínském oboru jako student všeobecného lékařství a v roce 2015 se vrátil zpět ke studiu zpěvu na Janáčkovu Akademii múzických umění v Brně.

Během roků studia na konzervatoři, 1. lékařské fakultě či JAMU v Brně, působil v Pražském filharmonickém sboru a uskutečnil několik projektů u nás i v zahraničí jako člen ansámblu Martinů Voices pod vedením Lukáše Vasilka. Spolupracoval s Dětskou operou Praha v projektech Národního divadla, koncertoval s Boni pueri či Pražskými madrigalisty, sólově vystupoval s německým barokním ansámblem Hoffkapele Schloss Seehaus, či s pražským ansámblem Victoria. Účastnil se masterclass na Norské hudební akademii v Oslu a dále se vzdělával u německého tenoristy a cembalisty Johanessa Weisse. Koncertoval v japonském Tokiu, v brazilském Rio de Janeiru či v USA (Chicago, New York a St. Louis). V roce 2023 se vydá na velké brazilské turné s devíti zastávkami.